A
a

Nazwy wystaw

ASP ANEKS II

Zapraszamy na wystawę absolwentów ASP "ANEKS II".

Ceramika zyskuje coraz szersze grono odbiorców i wielbicieli. To dziedzina sztuki, która ze względu na swoją technologię i wielość możliwych do zastosowania technik, pozwala na osiąganie różnorodnych, często zaskakujących i pięknych efektów artystycznych, inspirując tym twórców do poszukiwania indywidualnych form wyrazu.

Wystawa ANEKS II jest prezentacją ceramicznych unikatów wykreowanych  przez młodych artystów rzeźbiarzy, absolwentów kierunku rzeźby, Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zrealizowane zostały w Pracowni Ceramiki Artystycznej, jako aneksy z wybranej specjalizacji, uzupełniające dyplomy rzeźbiarskie.

Połączenie wrażliwości, kreatywności i umiejętności warsztatowych dziesięciorga młodych twórców, różnorodnej tematyki oraz wspomnianych możliwości technologicznych, zaowocowało powstaniem interesujących i bardzo zróżnicowanych obiektów ceramicznych, budowanych, barwionych i wypalanych na wiele sposobów.

Dzięki gościnności Wejherowskiego Centrum Kultury – Filharmonii Kaszubskiej, mamy okazję już po raz drugi, zaprezentować we wnętrzach galerii efekty artystycznych zmagań z materią ceramiki, mając nadzieję, że przysporzy to wielu nowych wielbicieli tej wspaniałej dziedzinie sztuki.

Zapraszamy do oglądania wystawy.

Kuratorka: prof. ASP dr hab. Katarzyna Jóźwiak-Moskal, kierownik Pracowni Ceramiki Artystycznej WRI ASP w Gdańsku

W wystawie udział biorą:

  1. Oliwia Eliza Bury
  2. Antoni Dalecki
  3. Katarzyna Gliwa
  4. Aleksandra Jagła
  5. Jagoda Jania
  6. Malwina Kowalewska
  7. Dorota Kozłowska
  8. Marek Malottki
  9. Gabriela Nowak
  10. Hubert Szmuc

Koordynacja projektu: dr Alicja Buławka-Fankidejska

Repertuar:

Galeria FK
g. 10:00-21:00
wstęp bezpłatny