A
a

Aktualności

KONKURS | Najciekawsze dekoracje zewnętrzne OFPoM

Konkurs na najciekawszą dekorację zewnętrznej witryny lub balkonu o tematyce marynistycznej został rozstrzygnięty!

Laureatami konkursu zostali mieszkańcy ul. Jana III Sobieskiego 322/2 oraz sklep KISS MODA DAMSKA zlokalizowany przy ul. Sobieskiego 290.

Serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim osobom biorącym udział w konkursie!

Zachęcamy do wzięcia udziału w paradzie chórów 20 kwietnia o godz. 16:00. Wspólnie będziemy podziwiać morskie dekoracje na trasie z Placu Jakuba Wejhera do Filharmonii Kaszubskiej!

_______________________________________________________

Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu jest wydarzeniem cyklicznym. W tym roku, w dniach 19- 20.04.2024 roku, odbędzie się 26. edycja tego przedsięwzięcia. Jest to wielkie święto polskiej chóralistyki! Dokładamy wszelkich starań, by nie tylko przestrzeń Filharmonii Kaszubskiej oddawała marynistyczny charakter wydarzenia. Deptak, promenadę i Plac Jakuba dekorujemy tak, aby morski klimat odczuwany był również w centrum naszego pięknego miasta. Tym bardziej, że z Placu Jakuba Wejhera do Filharmonii Kaszubskiej wyruszy uroczysta parada chórów, biorących udział w zmaganiach konkursowych! Aby podkreślić uroczysty charakter wydarzenia, śladem poprzednich edycji, zachęcamy mieszkańców oraz wejherowskich handlowców wszystkich branż, zlokalizowanych na Placu Jakuba Wejhera oraz ul. Jana III Sobieskiego, do udziału w konkursie na najciekawszą dekorację zewnętrznych witryn, balkonów.

Tematyczne dekorowanie okien wystawowych nawiązuje do tradycji, polegającej na tworzeniu aranżacji związanych z wydarzeniami miejskimi, świętami. etc. Udekorowana wystawa może również stanowić ciekawą formę wypowiedzi – zarówno artystycznej, jak i reklamowej.

  1. Konkurs skierowany jest do mieszkańców Placu Jakuba Wejhera i ul. Jana III Sobieskiego w  Wejherowie oraz właścicieli i najemców sklepów wszystkich branż i lokali gastronomicznych, zlokalizowanych w wyżej wymienionych lokalizacjach.
  2. Przedmiotem konkursu jest zaaranżowanie ekspozycji zewnętrznych witryn sklepowych i lokali gastronomicznych oraz balkonów i okien lokali mieszkalnych, nawiązującej do tematyki XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu.
  3. Zaprezentowana kompozycja powinna odpowiadać charakterowi lokalu np. zawierać asortyment danego miejsca skomponowany w oryginalny sposób. Elementy układu, prezentowanego w witrynie, powinny jednak wywołać skojarzenia związane z Ogólnopolskim Festiwalem Pieśni o Morzu.

Zgłoszenia przyjmujemy do 4 kwietnia br. 

Ocena ekspozycji trwać będzie w okresie od 11.04 do 15.04.2024 r.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 17.04.2024 r.

Lokale przystępujące do konkursu zobligowane są do pozostawienia dekoracji do dnia 20.04.2024 r., by uczestnicy parady XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu mogli podziwiać utworzone kompozycje.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu!

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 58 672 27 75 wew. 73, e-mail.: projekty@wck.org.pl.

17 kwietnia 2024
FORMULARZ
Formularz-przystapienia-do-konkursu.pdf
Regulamin-Konkurs-na-najciekawsza-dekoracje-zewnetrzna-o-tematyce-marynistycznej.pdf