A
a

Zajęcia stałe

Zajęcia plastyczne

Jeśli chcesz...przekonać się, że małe dzieło sztuki może powstać ze wszystkiego, co Cię otacza…

Przyjdź na zajęcia plastyczne lub ceramiczne! Oferta skierowania jest zarówno do najmłodszych, jak i osób dorosłych.

15 marca 2021
Formularz
Instruktor
Wiek
6-11 lat
Cena
90
Sala
350
Zajęcia
wtorek godz. 15:30-17:00 | 17:00-18:30

W czasie zajęć ceramicznych dla dzieci nie ma znaczenia efekt. Istotny jest sam kontakt z gliną, radosny proces tworzenia, zabawa, nieskrępowana kreatywność i zdobywane doświadczenie. Glina to naturalny, niezwykle plastyczny i przyjazny dzieciom materiał. Gdy tylko maluchy odkrywają jej plastyczne możliwości - tworzą niesamowite przedmioty i rzeźby. Zajęcia pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Stanowią też świetny sposób na wyciszenie emocji i ujarzmienie nadmiaru buzującej energii! Pozwalają na wypracowanie zdolności manualnych. Prace młodych artystów eksponowane w Filharmonii Kaszubskiej dają ogromną satysfakcję z dobrze wykonanej pracy, podbudowują wiarę we własne siły, możliwości i umiejętności! Dzieci podczas zajęć uczą się projektowania, planowania działań, współpracy i przede wszystkim... cierpliwości! Przekonają się też, że przygotowywane prace mogą mieć użytkowy charakter! Instruktorka zabierze młodych twórców na wyprawę na Ceramiczną Eko Łąkę z owadami, motylkami, ślimakami i innymi żyjątkami. Powstaną naczynia na deszczówkę, domki dla owadów, ptasie gniazda i budki lęgowe.

Cena karnetu z kartą mieszkańca: 80 zł (miesięcznie)

Instruktor
Wiek
8-15 lat
Cena
120
Sala
350
Zajęcia
czwartek godz. 15:00-16:30

Cena karnetu z Kartą Mieszkańca: 100 zł (miesięcznie)

Instruktor
Wiek
powyżej 16. roku życia
Cena
120
Sala
350
Zajęcia
czwartek godz. 17:00-18:30

To znakomita propozycja dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z ceramiką, ale też świetna okazja dla osób, które pierwsze kroki mają już za sobą, by udoskonalić umiejętności pracy z gliną czy też realizować autorskie projekty, pod okiem doświadczonego instruktora. Uczestnicy, pracując w kameralnym gronie, poznają ręczne techniki modelowania gliny, a także pracują z formami ceramicznymi. Szkliwią, zdobią i testują różnorodne techniki dekoracyjne - jak choćby ryt wklęsły i wypukły, odciskanie, ażur czy faktura.

Cena karnetu z Kartą Mieszkańca: 100 zł (miesięcznie)

Wiek
6-12 lat
Cena
90
Sala
300
Zajęcia
poniedziałek | środa | czwartek godz. 15:00-16:30 | 17:00-18:30 (godziny ustalane indywidualnie z instruktorką)

To idealna propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią kreatywne zabawy. Prace plastyczne, twórcze i manualne wzbogacają osobowość dziecka. Pozwalają rozwinąć wyobraźnię, zdolności manualne, umożliwiają wyładowanie emocji i wyrażenie siebie poprzez sztukę. Młodzi uczestnicy przekonają się, że zajęcia plastyczne nie muszą opierać się o kartkę papieru w formacie A4 i kredki. To tysiące możliwości tworzenia fantastycznych prac ze wszystkiego, co znajdziemy wokół nas. Regularnie odbywające się w Filharmonii Kaszubskiej wystawy prac stworzonych podczas zajęć stanowią atrakcyjną zachętę do działania i dostarczają młodym artystom wielu powodów do radości!

Cena karnetu z kartą mieszkańca: 80 zł (miesięcznie)