A
a

Nazwy wystaw

WYSTAWA | Artur Wyszecki

Wystawa prac Artura Wyszeckiego "mojeWEJO" w galerii Filharmonii Kaszubskiej będzie dostępna od 12 grudnia.

Udostępnienie wystawy dla zwiedzających: 12 grudnia 2024

Finisaż z udziałem Artysty: 23 stycznia 2025

—————

Artur WYSZECKI

Tytuł magistra sztuki uzyskał na wydziale Malarstwa i Grafiki w PWSSP w Gdańsku w 1993 roku.

Zajmuje się fotografią, filmem, rzeźbą, instalacjami, malarstwem sztalugowym i wielkoformatowym, rysunkiem, grafiką artystyczną i użytkową oraz pisaniem.

W swoim kompleksie pracowni GULGOLAB, która jest swoistym polifunkcyjnym domem sztuki zgromadził narzędzia do uprawiania różnych form sztuki:  malarstwa, rzeźby, litografii, ceramiki, fotografii i filmu. Odbywają się tam profesjonalne warsztaty z różnorodnych dziedzin sztuki.

Jest organizatorem niezależnych wydarzeń artystycznych, takich jak wystawy, koncerty, przedstawienia teatralne. Współzałożyciel Spichlerza Sztuki Wejherowo – prężnie działającego od roku 2012 nieformalnego stowarzyszenia niezależnych artystów. Jest twórcą dziesiątek monumentalnych fresków (głównie w tech. sgraffito) oraz rzeźb funkcjonujących w przestrzeni publicznej.

Fotografią zajmuje się od dziecka, interesuje go fotografia dokumentalna i kreatywna. Jest ona dla niego jednym z narzędzi do poznania świata. Tworzy własne projekty fotograficzne kreując realistyczne „dokumenty niemożliwe”. Za pomocą aparatu/kamery dokonuje również dokumentalnego zapisu rzeczywistości.

Obieżyświat – dużo podróżuje po świecie tworząc własne autorskie projekty fotograficzno-filmowe.

W latach 90-tych przeprowadzał swoje projekty fotograficznie i malarskie głównie w Polsce, Francji, Wielkiej Brytanii. Między 2002 a 2012 głównym zajęciem była praca nad freskami. W 2006 roku dokumentował Rumunię i Bułgarię w przeddzień ich przystąpienia do UE.  W 2015 zrealizował materiał o uchodźcach na greckiej wyspie Lesbos. W Chinach w prowincji Shandong, zrealizował własny projekt w jednej z największych szkół w Chinach – film o aspiracjach młodych Chińczyków. Był obecny ze swoim aparatem podczas ataków terrorystycznych w Paryżu w listopadzie 2015 roku.

Przemierzył samochodem zachodnią część Sahary i Wybrzeże Kości Słoniowej, pociągiem transsyberyjskim przejechał całą Azję, na nogach częściowo przeszedł Himalaje, w 2016 r. podczas wyborów prezydenckich przejechał  samochodem Stany Zjednoczone od Pacyfiku do Atlantyku – zapisem tej podróży jest godzinny film drogi pt. Przez Amerykę swoisty portret kraju zawierający wywiady z ludźmi i  zobaczoną po swojemu Ameryką.

Od końca 2021 do teraz zajmuje się głównie fotografią, rysunkiem i malarstwem sztalugowym.

Repertuar: