A
a

Edukacja

WARSZTATY TEATRALNE DLA DOROSŁYCH

Zapraszamy osoby od 17 roku życia na całkiem nowe warsztaty teatralne dla dorosłych!

Dla kogo kierujemy zaproszenie?

Zajęcia teatralne w Wejherowskim Centrum Kultury to przygoda ze sztuką, w gronie partnerów scenicznych. Stanowią idealną propozycję zarówno dla osób z doświadczeniem teatralnym, jak i tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił na deskach teatru po raz pierwszy. Odnajdą się tu osoby, które chcą rozwinąć umiejętności aktorskie, ale także te, które pragną po prostu lepiej poznać samych siebie. To również zespół, w którym mogą kreatywnie działać osoby chętne do tworzenia scenografii lub osoby działające w roli suflera. Uczestnicy zajęć przekonają się, że pełen wachlarz ludzkich zachowań mają w sobie. Każdą postać można bowiem nie tylko zagrać, ale i w sobie odnaleźć. Zwieńczeniem pracy Teatru może być realizacja teatralna na deskach małej sceny Filharmonii, scenie plenerowej, przestrzeni publicznej czy deskach sceny sali koncertowej Filharmonii Kaszubskiej.

Prowadzący:

MIKOŁAJ MIZAK – artysta, reżyser, aktor, który mimo młodego wieku może pochwalić się bogatym doświadczeniem zarówno edukacyjnym, jak i zawodowym. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej oraz obecny student Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Intermedia. Ukończył szkołę aktorską LartstudiO w Krakowie oraz asystował przy realizacji egzaminów z aktorstwa. Zdobywał doświadczenie jako instruktor oraz wychowawca na obozach filmowych, aktorskich oraz jako prelegent w ramach spotkań Akademii Filmowej. Samodzielny reżyser projektów filmowych wyróżniony nagrodą publiczności za film „The Kinda Blues” na festiwalu CineRamaFest w Gdańsku. Artysta, który wyróżnia się entuzjazmem i miłością do teatru i filmu. Artystyczna dusza Pana Mikołaja oraz doświadczenie warsztatowe, wraz z aktorskim temperamentem do realizacji wielu oryginalnych pomysłów i projektów, to mieszanka idealna, która będzie owocowała przy realizacji sztuk wystawianych w ramach warsztatów teatralnych. Świadczą o tym przede wszystkim gotowe koncepty oraz podejście Pana Mikołaja do osób tworzących grupę teatralną – podstawą jest dialog oraz kolektywna praca.

Możliwe propozycje do realizacji:

– „Rzeźnia” Sławomira Mrożka

– „Rosencrantz i Guildenstern nie żyją” Toma Stopparda

– „Hannah i jej siostry” lub „Zagraj to jeszcze raz, Sam” Woody’ego Allena

– „Wieczór poza domem” Harolda Pintera

Warsztaty teatralne są bezpłatne. Odbywać będą się we wtorki i czwartki w godzinach popołudniowych. Pierwsze zajęcia odbędą się już w drugiej połowie listopada!

Zapisu na listę kandydatów można dokonać osobiście w sekretariacie Wejherowskiego Centrum Kultury lub wysyłając zgłoszenie na adres: sekcje@wck.org.pl