A
a

Edukacja

WARSZTATY TEATRALNE DLA DOROSŁYCH

Zapraszamy osoby od 17 roku życia na warsztaty teatralne z Piotr Lewicki!

Dla kogo kierujemy zaproszenie?

Zajęcia teatralne w Wejherowskim Centrum Kultury to przygoda ze sztuką, w gronie partnerów scenicznych. Stanowią idealną propozycję zarówno dla osób z doświadczeniem teatralnym, jak i tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił na deskach teatru po raz pierwszy. Odnajdą się tu osoby, które chcą rozwinąć umiejętności aktorskie, ale także te, które pragną po prostu lepiej poznać samych siebie. To również zespół, w którym mogą kreatywnie działać osoby chętne do tworzenia scenografii lub osoby działające w roli suflera. Uczestnicy zajęć przekonają się, że pełen wachlarz ludzkich zachowań mają w sobie. Każdą postać można bowiem nie tylko zagrać, ale i w sobie odnaleźć. Zwieńczeniem pracy Teatru może być realizacja teatralna na deskach małej sceny Filharmonii, scenie plenerowej, przestrzeni publicznej czy deskach sceny sali koncertowej Filharmonii Kaszubskiej.

Prowadzący:

Piotr Lewicki – Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Występował na scenie gdyńskich teatrów: Muzycznego i Miejskiego. Był solistą w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Można było go obejrzeć m.in. w spektaklach „Wonderful Town”, „Evita”, „Godspell”, „Antygona”, „Medea moja sympatia”, „Ząb-zupa-dąb” i „Panna Tutli Putli”. Autor scenariusza i reżyser spektaklu „Po drugiej stronie rampy” granego na scenie Pomorskiego Teatru Nobilis, którego jest współtwórcą. Gra w nim główną rolę w spektaklu „Edyp”, a także tytułową postać w „Nocy Helvera”, nagrodzonej na X Ogólnopolskim Konkursie „Bamberka” w Gorzowie Wielkopolskim. Produkuje spektakle w ramach akcji „Lekcje z kulturą”. Laureat nagrody Burmistrza Miasta Rumi za całokształt dokonań w dziedzinie upowszechniania kultury, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w roku 2020. W 2021 roku świętował dziesięciolecie pracy artystycznej. W 2022 nominowany do nagrody artystycznej podczas gali „Skrzydła Kultury”.

Warsztaty teatralne są bezpłatne. Odbywają się się we wtorki i czwartki w godzinach popołudniowych.

Zapisu na listę kandydatów można dokonać osobiście w sekretariacie Wejherowskiego Centrum Kultury lub wysyłając zgłoszenie na adres: sekcje@wck.org.pl