A
a

Repertuar

TEATR KOMEDII VALLDAL | Marvin

"Marvin" to niezwykle poetycka i filozoficzna opowieść o przemijaniu i stracie, ale podana w ciepły i humorystyczny sposób.

Korowód barwnych postaci, nieoczekiwane zwroty akcji i urzekająca, komiksowa oprawa plastyczna tworzą świat, w którym od zmartwień związanych z tym, co nieuchronne, ważniejsza jest walka o spełnianie najdziwniejszych nawet marzeń.

Pewnego dnia dinozaur Marvin dowiaduje się od lekarza, że czeka go wyginięcie. Ta wiadomość odbiera mu wszelką radość życia. Uświadamia sobie, że nie ma nikogo, komu mógłby się pożalić. Poszukiwanie przyjaciela „na śmierć i życie” rozpoczyna od wysłania anonsu do gazety. Na ogłoszenie odpowiada długowieczny Żółw Finn, który ma inne zmartwienie. Przeraża go samotność, czekająca po odejściu wszystkich bliskich mu osób. Do tego niezwykłego duetu dołącza Motyl Ulisses, który dla odmiany nie przejmuje się niczym. Żyje „tu i teraz” bo wie, że jego dni i tak są policzone. Dosłownie.

Między bohaterami zawiązuje się wyjątkowa przyjaźń. Podczas pełnej przygód wędrówki w poszukiwaniu lekarstwa na wyginięcie, odkrywają prawdy, które pomagają im zaakceptować to, co nieuniknione. Uczą się cieszyć każdą wspólnie spędzoną chwilą i doceniać każdy gest, słowo oraz uśmiech przyjaciela. Wszak prawdziwa przyjaźń „może zaskarbić sobie uwagę Wieczności”.

Scenariusz – Marta Guśniowska 

Reżyseria i opracowanie muzyczne – Tomasz Czarnecki 

Scenografia i kostiumy – Kalina Konieczny 

W spektaklu biorą udział aktorzy Grupy Warsztatowej 18+ Teatru Komedii Valldal.

Czas trwania spektaklu – 80 minut

Premiera 13 kwietnia 2024

SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD 7. ROKU ŻYCIA

Repertuar:

21 maja

TEATR KOMEDII VALLDAL | Marvin

Sala Główna Godzina 11:15
50 zł
9:00
Główna
Cena: 50 zł
21 maja
g. 9:00 i 11:15
BILETY:
50 zł normalny
40 zł ulgowy