A
a

Edukacja

Studio piosenki i wokalu

Zapraszamy na nowe zajęcia wokalne!

Zagadnienia poruszane na zajęciach (zarówno teoretycznie, jak i praktycznie):

  • prawidłowy oddech przepony
  • emisja głosu
  • różnice w technikach śpiewania
  • intonacja
  • słuch harmoniczny
  • improwizacja głosowa
  • nauka znanych piosenek światowych wokalistów
  • praca z mikrofonem

Zajęcia wokalne są płatne. Koszt jednego spotkania wynosi 60 złotych (50 złotych z rabatem dla posiadaczy karty mieszkańca).

Spotkania odbywają się co drugi tydzień w Filharmonii Kaszubskiej, w piątki o godzinie 17:30, w sali 213, według wcześniej przygotowanego grafiku. Czas trwania zajęć to pełne 60 minut.

Zajęcia realizujemy w grupie.

Studio piosenki i wokalu aktualnie skierowane jest do osób od 14 do 17 roku życia.

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w zajęciach prosimy o wiadomość na adres podany poniżej. W przypadku, gdy wiek osoby zainteresowanej dołączeniem nie wpisuje się w aktualną docelową grupę wiekową, również prosimy o wiadomość. Istnieje możliwość uruchomienia dodatkowych grup.

Zapisu na listę kandydatów można dokonać osobiście w sekretariacie Wejherowskiego Centrum Kultury lub wysyłając zgłoszenie na adres: sekcje@wck.org.pl

Prowadząca:

Joanna Chęcińska-Mystkowska – wokalistka, biolog, ekolog. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki, kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej z fakultetem z wokalu jazzowego u Pani Krystyny Stańko. Jako nauczycielka udziela lekcji z śpiewu, gry na pianinie oraz flecie poprzecznym, kształcenia słuchu, zasad muzyki jak i przygotowuje do egzaminów wstępnych do szkoły muzycznej. Ukończyła podyplomowe studia z Etnomuzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Założycielka Gdyńskiej Akademii Dźwięku „Rozgłos” oraz Pracowni Pieśni           i Głosu „Rozgłos”. Jej podopieczni są laureatami wielu konkursów regionalnych jak                   i ogólnopolskich. Pasjonatka białego śpiewu. Od wielu lat uczęszcza na różnego rodzaju warsztaty związane
z muzyką tradycyjną całego świata. Brała udział między innymi w warsztatach z tradycyjnego śpiewu polskiego, bułgarskiego, ukraińskiego, hinduskiego, macedońskiego a także techniki joik. Ponadto współtworzyła płytę z pieśniami gruzińskimi. Uczyła się między innymi u osób takich jak: Maria Pomianowska, Agata Harz, Dragan Dautkovski, Anoop Mishra, Vladiswar Nadishana, Weronika Grozdew Kołacińska, Tatiana Sopiłka, Adam Strug, Ewa Grochowska.

W 2016 roku z zespołem Akademia Głosów Tradycji wystąpiła na festiwalu „Globaltica”.      Od 10 lat prowadzi warsztaty białego śpiewu między innymi organizowane przez Studio Artystyczne Muza, Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdyni, Wejherowskie Centrum Kultury.   Na specjalne zaproszenie Gdańskiego Teatru w oknie nagrała dzwonki na telefon inspirowane muzyką ludową będące nagrodą w akcji crowdfundingowej. Pracowała nad realizacją musicalu „Bitwa o Broadway” wystawianego w Teatrze Muzycznym w Gdyni.