A
a

Edukacja

Nauka gry na instrumentach

Jeśli chcesz...poznać chwyty gitarowe i nauczyć się gry na tym instrumencie lub przekonać się jak pięknie można grać na trąbce i innych instrumentach dętych...

Zapraszamy Cię na lekcje gry na gitarze z Maciejem Langą, naukę gry na perkusji do Tomasza Pawłowskiego lub do znakomitej Orkiestry Dętej Filharmonii Kaszubskiej prowadzonej przez Elizę Prasowską!

Instruktor
Wiek
powyżej 10 roku życia
Cena
220
Sala
213 (wtorek) / 240 (piątek)
Zajęcia
wtorek 14.00-18.00 / piątek 14.00-18.00

Gitara to, oprócz pianina, najczęstszy wybór osób, które chcą rozpocząć przygodę z grą na instrumencie. Gra na gitarze to marzenie wielu osób. Nie wszyscy jednak decydują się na jego realizację, a szkoda! Muzykowanie może bowiem dostarczyć nie lada satysfakcji! Konieczność kontrolowania chwytów na gryfie i jednoczesnego bicia w struny sprawia, że początkowo nauka gry na gitarze może wydawać się sporym wyzwaniem. Cierpliwość i olbrzymie doświadczenie naszego instruktora udowadnia jednak, że jeśli podejdzie się do nauki we właściwy sposób, już po kilku tygodniach staje się to czymś całkowicie naturalnym i niesprawiającym trudności. Kontakt z tym wspaniałym instrumentem może być cudowną, kreatywną rozrywką i pasją na całe życie. Wystarczy odrobina samozaparcia i, oczywiście, miłość do muzyki! Zajęcia w Wejherowskim Centrum Kultury prowadzone są na różnym poziomie zaawansowania. Jeśli więc początki już dawno za Tobą, a teraz przyszła pora na doskonalenie warsztatu i chcesz zacząć panować nad zmianami tempa, opanować różnorodne efekty dźwiękowe, nauczyć się kontrolować jakość dźwięku - nie zwlekaj i już dziś zapisz się do nas na zajęcia!

Instruktor
Wiek
powyżej 10 roku życia
Cena
220
Sala
8
Zajęcia
poniedziałek 14.00-18.00 / wtorek 14.00-20.00

Głośna, żywiołowa, energetyczna. Co mamy na myśli? Oczywiście perkusję! W ofercie edukacyjnej Wejherowskiego Centrum Kultury nie mogło zabraknąć propozycji dla miłośników muzyki rockowej. Uczestnicy zajęć mają możliwość nauki gry na perkusji od podstaw bądź mogą kontynuować wcześniejszą edukację w tym zakresie. Nauka gry z nut, poznanie techniki werblowej będącej podstawą gry na perkusji, poznanie rytmów wykorzystywanych w muzyce współczesnej – to i wiele innych muzycznych zagadnień czeka na wszystkich uczestników zajęć nauki gry na perkusji. Instruktor z pewnością rozwinie muzyczną pasję w każdym z nich! A dodatkowo…każda lekcja będzie wspaniałą i energetyczną zabawą!

Instruktor
Wiek
bez ograniczeń
Sala
8
Zajęcia
poniedziałek 18.00-20.00 / środa 17.30-20.00

Orkiestra Dęta Filharmonii Kaszubskiej" rozpoczęła swoją działalność 15 lat temu pod nazwą "Miejsko-Parafialna Orkiestra Dęta Fermata". W ciągu 15 lat swojego istnienia zmieniła nazwę na "Młodzieżową Orkiestrę Dętą Fermata", aby po długim czasie nieobecności na scenie z powodu pandemii przekształcić się w "Orkiestrę Dętą Filharmonii Kaszubskiej". Do życia powołał ją pan Waldemar Runtz, który następnie sprawował nad nią pieczę przez 14 lat, a obecnym dyrygentem jest mgr Eliza Prasowska. Członkami orkiestry są przede wszystkim amatorzy w różnym wieku. Nasz repertuar to muzyka rozrywkowa, filmowa, polska, zagraniczna, religijna oraz kolędy. Rok 2022 ustanowiono Rokiem Romantyzmu Polskiego i na tym będziemy szczególnie skupiać nasz repertuar przez kolejne 12 miesięcy. Spotykamy się w poniedziałki i środy w godzinach 18-20 w sali nr 8 w Filharmonii Kaszubskiej.