A
a

Imprezy cykliczne

Wanoga

Festiwal Przygody „WANOGA” organizujemy wspólnie z Polskim Klubem Przygody. To największa tego typu impreza odbywająca się jesienią w północnej Polsce!

Program festiwalu obejmuje pokazy filmów, slajdów, fotografii z podróży po świecie, a także liczne imprezy plenerowe. Wydarzenie ma być inspiracją do pogłębiania wiedzy krajoznawczej, a także rozbudzenia zainteresowania walorami turystycznymi świata i regionu pomorskiego. Wśród gości festiwalu znajdą się ludzie oryginalni, często bardzo znani, którzy w sposób ciekawy zechcą podzielić się swoimi pasjami, dokonaniami i osiągnięciami. Będą wśród nich wyczynowi eksploratorzy, jak i autostopowicze, himalaiści i zwyczajni wędrowcy, odkrywcy i podróżnicy, grotołazi i żeglarze. Jednym słowem Ci wszyscy, dla których podróżowanie - bardziej niż celem samym w sobie - jest pasją i sposobem na doświadczanie życia.

Dlaczego „WANOGA”?
Wanoga – to słowo oznaczające w języku kaszubskim wycieczkę, podróż lub wędrówkę, a także określenie nieco z przymrużeniem oka kogoś kto wciąż wędruje, podróżuje, czyli wanożi.

Dlaczego organizujemy WANOGĘ w Wejherowie?
Chcemy wzbogacić miasto i jego mieszkańców w unikatową imprezę, goszcząc w naszym regionie wspaniałych ludzi: zarówno gości – prelegentów, jak i ciekawą świata publiczność. A także dlatego by, Wejherowo – piękne miasto, położone na uboczu aglomeracji gdańskiej – pokazać na zewnątrz.

Dla kogo robimy „WANOGĘ”?
• dla środowiska podróżników z całej Polski,
• dla fanów slajdów i dobrych filmów podróżniczych i przygodowych,
• dla ludzi ciekawych świata i spotkania z innymi ciekawymi ludźmi,
• dla lubiących aktywny tryb życia.

Strona wydarzenia www.wanoga.pl