A
a

Pozostałe

OTWÓRZ SIĘ NA EMOCJE

Z inicjatywy Kulturaliuszy - wolontariuszy Wejherowskiego Centrum Kultury, powstał projekt projekt dotyczący zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Dbanie o zdrowie psychiczne jest niezwykle ważne. Dzięki trosce o jego zachowanie potrafimy funkcjonować w społeczeństwie, mierzyć się z codziennymi zadaniami, które stawia przed nami otaczająca nas rzeczywistość. Za nami bardzo trudny czas – wybuch pandemii, walka z nią, izolacja, wybuch wojny na Ukrainie, inflacja. To jedne z najbardziej dotkliwych problemów ostatnich lat. Ich skutki wywierają bardzo negatywny wpływ na naszą psychikę.

O zdrowiu psychicznym mówi się coraz częściej i więcej. Pojawia się jednak pytanie – czy choroby psychiczne, zaburzenia osobowości i samobójstwa nie są wciąż tematem tabu? Czy zmniejszyła się stygmatyzacja osób, których ten problem dotyka? Jak, i czy w ogóle, radzi sobie z nimi młodzież?

Dbanie o zdrowie psychiczne jest warunkiem prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Dbajmy o siebie, dbajmy o młodzież, dbajmy o najmłodszych!

REALIZUJEMY:

październik 2023

  • 10.10 – warsztaty malarstwa intuicyjnego, Zajęcia kierujemy do młodych ludzi, dla których radzenie sobie z emocjami sprawia trudność. Malarstwo intuicyjne może być jedną z dróg, które pomogą młodzieży w zmaganiu się z depresją, rożnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi, słabszą kondycją psychiczną.
  • 12.10 – panel dyskusyjny dotyczący wsparcia psychologicznego w jednostkach oświatowych i innych podmiotach
  • 14.10 – wręczenie nagród w konkursach plastycznych zorganizowanych w ramach projektu „Otwórz się na emocje”, a także otwarcie wystawy prac konkursowych oraz efektów warsztatów malarstwa intuicyjnego. (galeria w Kamienicy Sztuki)

ZREALIZOWALIŚMY:

wrzesień 2023

  • konkursy plastyczne skierowane do dzieci i młodzieży – „Co mi siedzi w głowie? Emocje” i „Uwolnij się na emocje”;
  • 9.09 – event „Otwórz się na emocje” – spotkanie z psycholożką Martą Zawadzką-Zboś – rozmowa dotycząca depresji, zaburzeń psychicznych wśród młodzieży, a także przeciwdziałania samobójstwom; rozstrzygnięcie konkursów; prezentacja wierszy autorstwa Wiktorii Grudzień; pokaz pierwszej pomocy.

projekty graficzne: Laura Powalska

Repertuar: