A
a

Projekty

2023 | OPMFT – Wystawa prac pokonkursowych

Od 16.11 w naszej galerii prezentowana była wystawa pokonkursowa "Od szczegółu do ogółu".

Wystawa prac pokonkursowych jest wydarzeniem towarzyszącym XVI edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka w Wejherowie. 

W galerii zaprezentujemy prace zakwalifikowane do udziału w dwóch konkursach – plastycznym i poetyckim, objętych wspólnym hasłem Od szczegółu do ogółu. Konkursy poświęcone zostały twórczości dwu noblistek – Wisławie Szymborskiej i Oldze Tokarczuk. Skierowane były do osób w wieku 14-20 lat. Zadaniem konkursowym w przypadku poetyckiego było napisanie wiersza inspirowanego twórczością Szymborskiej. Z kolei plastyczny, podzielony na dwie kategorie – malarstwo i grafikę, miał przedstawiać hipotetyczną okładkę książki Olgi Tokarczuk.

W galerii zobaczycie wszystkie prace: 17 malarskich, 24 graficznych i 45 wierszy. 

Serdecznie zapraszamy od 16 listopada!

Wystawa prac pokonkursowych jest wydarzeniem towarzyszącym XVI edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka w Wejherowie. 

W galerii zaprezentowano prace zakwalifikowane do udziału w dwóch konkursach – plastycznym i poetyckim, objętych wspólnym hasłem Od szczegółu do ogółu. Konkursy poświęcone zostały twórczości dwu noblistek – Wisławie Szymborskiej i Oldze Tokarczuk. Skierowane były do osób w wieku 14-20 lat. Zadaniem konkursowym w przypadku poetyckiego było napisanie wiersza inspirowanego twórczością Szymborskiej. Z kolei plastyczny, podzielony na dwie kategorie – malarstwo i grafikę, miał przedstawiać hipotetyczną okładkę książki Olgi Tokarczuk.

W galerii zaprezentowano wszystkie prace: 17 malarskich, 24 graficznych i 45 wierszy. 

Wystawa była dostępna od 16 listopada.