A
a

Projekty

2022 – ANEKS – wystawa ASP Gdańsk

Zapraszamy na wernisaż 13 stycznia o godz. 18.00 do galerii Filharmonii Kaszubskiej.

W galerii Filharmonii Kaszubskiej zostaną zaprezentowane prace absolwentów Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Wernisaż odbędzie się 13 stycznia o godz. 18.00.

Uczestnicy wystawy:

Agnieszka Filipek

Monika Rożnowicz

Klaudia Kania

Gilbert Sierotzki

Paweł Gostomski

Ceramika towarzyszy nam od tysiącleci. Różne są jej funkcje i sposoby tworzenia. Od najprostszych naczyń, poprzez wielorakie formy użyteczne w codziennym życiu, po obiekty artystyczne, których bogactwo kształtów i kolorów zdaje się być nieograniczone. Podstawą jest zawsze ulepiony z wilgotnej, plastycznej gliny przedmiot, który po wysuszeniu utrwala się poprzez wypalanie w piecu, ale ilość możliwych kombinacji między rodzajami gliny, rodzajami pieców, sposobami formowania, zdobienia, i wypalania jest właściwie niewyczerpana.

Aktualna wystawa, to efekty poszukiwań twórczych, w obszarze unikatowej ceramiki artystycznej, młodych artystów rzeźbiarzy, absolwentów Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Aneksy to indywidualne projekty, w których młodzi artyści mogą ujawnić swoje talenty i umiejętności nabyte przez dwa lata nauki w wybranej przez siebie pracowni specjalizacji, które towarzyszą pracom dyplomowym, wieńczącym pięcioletnie studia. Dziś pragniemy Państwu pokazać Aneksy do dyplomu zrealizowane w ostatnich dwóch latach, w Pracowni Ceramiki Artystycznej. Chcemy się nimi pochwalić. Oto one.prof. ASP dr hab. Katarzyna Jóźwiak – Moskal, kuratorka wystawy.

Koordynator wystawy – Alicja Buławka – Fankidejska

Wystawa zbiorowa pn. „ANEKS” będzie czynna do 10 lutego 2022.