A
a

Projekty

2023 | Arboretum Grodu Wejhera | Spacer…

21 czerwca, w najkrótszą noc w roku, wierzono, że rośliny emanują swoją najsilniejszą mocą...

W ten najdłuższy dzień zbierano wszelkie zioła, by potem móc je suszyć i korzystać podczas chorób. Jakie to były rośliny? W jaki sposób działały? Czy dziś możemy spotkać je po drodze do domu, czy do sklepu? Oczywiście, że tak! Z rdestu ptasiego wykonacie najpyszniejsze pesto, a z kwiatu lipy, najzdrowszą herbatę na zimowe wieczory. Wejherowska przyroda daje nam wiele. A korzystać z jej dobrodziejstw nauczy nas fitoterapeuta, Michał Konkel.

Zapraszamy na spacer zielarski, 21 czerwca o godzinie 17:30 przy małej scenie w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego w Wejherowie!

Spacer zielarski jest częścią projektu Arboretum Grodu Wejhera.

Głównym założeniem projektu jest edukacja kulturowa z wykorzystaniem rzadko spotykanych, form aktywności, których źródłem inspiracji, łączącym wszystkie wydarzenia, będzie roślinność. Uwarunkowania kulturowe, obyczajowość, specyfika i biologia, będą wpisywały się w działania praktyczne uczestników w każdym wieku. Znajomość roślinności, w której zanurzone jest miasto, zwiększać będzie wrażliwość, kompetencje społeczne, poczucie, że przyroda jest kulturowym obrazem miasta, a przez to, że kultura w różnych przejawach, jest nieodzownym elementem rozwoju osobistego i społecznego.