A
a

Instruktorzy

Sangmo Borysiewicz

Instruktor: Sangmo Borysiewicz; choreograf, instruktor jogi. 697 88 44 16 Tancerka, aktorka w Teatrze Ekspresji Wojciecha Misiuro w Sopocie.

Tancerka, aktorka w Teatrze Ekspresji Wojciecha Misiuro w Sopocie. Spektakle: Miasto Mężczyzn –
Teatr muzyczny w Gdyni, Teatr Wielki w Łodzi – Pasja ; w trójmiejskich kościołach – Kantata; na urodziny króla Augusta III zrealizowana na 1000-lecie Gdańska wspólnie z Cappella Gedanensis we wnętrzach Dworu Artusa; bajki dla dzieci; widowiska TV w reżyserii Wojciecha Misiuro.

Tańczyła na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi podczas międzynarodowych Łódzkich Spotkań Baletowych;
w Teatrze Stefana Jaracza w Łodzi, gdzie stworzyła również choreografie do spektakli baletowych Królowa Śniegu, Calineczka H. H. Andersena, Na Jagody Marii Konopnickiej, Burza Wiliama Szekspira, Zoriuszka widowisko baletowo -filozoficzne Teatru Tańca Sarasvati.

Pracowala w Teatrze Muzycznym w Gdyni na stanowisku choreografa teatru Junior.
Prowadziła liczne warsztaty choreograficzne, m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku.
Współpracowała z Domem Mody Telimena podczas gali w Teatrze Stefana Jaracza w Łodzi, oraz pracowała nad choreografią podczas Łódzkich Targów Mody.
Organizowała wraz z agencją mody Dni Mody w CH Klifw Gdyni i Kazamaty w Gdańsku oraz wiele imprez okolicznościowych.
Prowadzi dziecięcy teatr tańca w ramach programu Otwarta szkoła w Gdyni oraz sesje jogi dla dorosłych w Gdyni i w Wejherowie.

Pogłębiała swoje umiejętności na kursach organizowanych przez Państwową Szkołę Baletową w Łodzi na kursie metodycznym związanym z nauczaniem tańca klasycznego w kl. I-III prowadzonym przez pedagoga Moskiewskiej Akademickiej Szkoły Choreograficznej Margarit Jusim.
Corocznie uczestniczy w warsztatach z zakresu prowadzenia sesji Shivananda-Yoga w Indiach i w Nepalu oraz doszkala się w zakresie nauki podstaw mistycznego tanca hinduskiego.

Pogłębia swoją wiedzę i praktykę związaną z prowadzeniem zajęć rozwoju osobistego i medytacji u mistrzów filozofii buddyzmu tybetańskiego: Jego Eminencji Sangye Nyenpa Rinpoche, Tenga Rinpoche, Sangter Tulku Rinpoche, Khandro Rinpoche w klasztorach buddyjskich w Mongolii, Indiach i Nepalu.