A
a

Edukacja

Warsztaty ilustracji książkowej

KAMIENICA SZTUKI | Zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat na cykl warsztatów ilustracji książkowej!

Cykl warsztatów towarzyszyć będzie wystawie „Kotów” Jana Miśka, prezentowanej w Kamienicy Sztuki od 4 kwietnia.

Termin: 3.04, 17.04, 24.04, 8.05 | godz. 16:00 – 18:00 (2h)

Wiek uczestników: 8-12 lat

Grupa: 10 osób

Zapisy: zgłoszenie należy wysłać na adres mailowy: kamienicasztuki@wck.org.pl. W treści maila uwzględnić: imię i nazwisko, wiek uczestnika. Potwierdzeniem przyjęcia na warsztaty jest odpowiedź zwrotna z potwierdzeniem zapisu dziecka na zajęcia, do której dołączona zostanie karta zgłoszeniowa. Zgłoszenie mailowe nie jest równoznaczne z przyjęciem na warsztaty!

Warsztaty są darmowe.

Iwona Wasniewska – urodzona w 1956 roku w Poznaniu. W latach 1977-1982 studiowała malarstwo i grafikę na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uczestniczyła w ponad 10 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Prezentowała 6 wystaw indywidualnych, głównie za granicą.

W latach 2005-2012 była kreatorką wystaw i nauczycielką rysunku w galerii TAAG w Teignmouth w hrabstwie Devon w Wielkiej Brytanii.

Od 2018 roku wykładowczyni rysunku, malarstwa w Gdańskiej Szkole Artystycznej i Republice Marzeń GSA, rezydentka w Pomorskim Inkubatorze Kultury w Gdańsku.

Jest głównie rysowniczką i malarką oraz kreatorką ilustracji dla dzieci i dorosłych. Swoje obrazy i rysunki kieruje do szerokiego grona odbiorców. Także do osób lubiących niekonwencjonalną sztukę. Tworzy  je w oparciu o dogłębną interpretację natury, ludzi, w ich artystycznym przekształceniu. Czasami są to pełne koloru obrazy natury lub monochromatyczne, pełne szczegółów rysunki, bliskie grafikom starych mistrzów.

Często sięga do własnych technik malarskich i rysunkowych, wykorzystując możliwości farb w zetknięciu się z fragmentami kolażu. Bardzo dobrze czuje się w technice rysowania bardzo szczegółowego i tworzeniu nowych faktur, w ołówku lub piórku i tuszu. Często dodaje elementy malowane akwarelami lub kredkami akwarelowymi i olejnymi. Wszystkie ilustracje wykonuje całkowicie odręcznie, nie korzysta z żadnych programów graficznych.

Repertuar: