A
a

Nazwy spektakli

TEATR KOSZALIN |Darcie pierza. Ja – Osiecka

Agnieszka Osiecka to nazwisko doskonale znane czytelnikom, widzom i słuchaczom, jak Polska długa i szeroka.

Choć od jej śmierci mija kolejna dekada, nie ma chyba osoby, która nie rozpoznałaby jej sztandarowych hitów choćby po krótkim fragmencie. A gdybyśmy dostali od niej tajemniczy list, podpisany po prostu Ja – Osiecka? I to nie list w formie papierowej, a teatralnej!

Bazą scenariusza jest mało znany dramat Osieckiej pt. „Darcie pierza”. To ostatni tekst autorki, napisany przed śmiercią. Forma pożegnania z publiką i czytelnikami, pewnego rodzaju podsumowanie. Być może rzecz się dzieje w przedsionku zaświatów, a otaczający bohaterkę ludzie niekoniecznie są ludźmi z krwi i kości? Tekst dramatu wzbogacono o piosenki – zarówno doskonale znane, jak i warte przypomnienia koszalińskiej publiczności.

Realizatorzy znani z przebojowego spektaklu „Kora. Falowanie i spadanie” wracają do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego i biorą na tapet kolejną kobietę-ikonę polskiej popkultury. Sama jej postać sugeruje przedstawienie oniryczne, ale i słodko-gorzkie. Co może wyjść z połączenia kosmicznych energii kultowej pisarki, zafascynowanych nią twórców i talentu aktorów? Z lekkości pierza i gatunkowego ciężaru testamentu? Najpewniej właśnie taki spektakl jak „Darcie pierza. Ja – Osiecka”.

 

Reżyseria i adaptacja: Alina Moś

Autorka: Agnieszka Osiecka

Premiera: 25.03.2023

Obsada: Bernadetta BursztaŻanetta Gruszczyńska-OgonowskaAdrianna JendroszekDominika Mrozowska-GrobelnaBeata NiedzielaKarol CzarnowiczArtur CzerwińskiJacek Zdrojewski

Inspicjent: Izabela Rogowska

Scenografia: Natalia Kołodziej

Ruch sceniczny: Bartosz Bandura

Opracowanie muzyczne: Maciej Osada – Sobczyński

Kostiumy: Natalia Kołodziej

Czas trwania spektaklu: 1h 15min (bez przerwy)

Foto: Izabela Rogowska

Repertuar:

10 października

TEATR KOSZALIN |Darcie pierza. Ja – Osiecka

Sala Główna Godzina 19:00
70 zł
10 października
g. 19:00
BILETY: 70 zł
(-10 zł z KM)