A
a

Koncerty

POD NIEBEM PARYŻA

Pod niebem Paryża to koncert z widokiem na Montmarte, wieżę Eiffla, Pola Elizejskie i Plac Pigalle ze słynnym Moulin Rouge.

Koncert, w którym kultowe tematy z repertuaru Edith Piaf mieszają się ze współczesnymi, ale jakże paryskimi przebojami młodej, energicznej i charyzmatycznej ZAZ. Pod niebem Paryża to także muzyczna podróż po tematach z francuskich filmów, podczas której spotkamy pracującą w małej kafejce Amelię czy Louisa de Funes, którego za sprawą pysznego kapuśniaczku odwiedza przybysz z kosmosu.

O artystach:

Dorota Lulka – aktorka, pochodząca z Poznania, upodobała sobie Gdynię i jest związana z Miejskim Teatrem im. Witolda Gombrowicza. Trójmiejskiej publiczności głównie kojarzy się z tytułową rolą w spektaklu „Piaf”, za która została uhonorowana, wśród wielu innych- Nagrodą Artystyczną Prezydenta Miasta, Nagrodą Marszałka Województwa Pomorskiego, zdobyła „Sztorm Roku 2005” i tytuł Najpopularniejszej Aktorki Sceny Letniej, a w roku 2008- Medal Civitas e Mari – za całokształt twórczości. Otrzymała także nagrodę „Sztorm” oraz Brązowy Medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis. Oprócz granych w Teatrze Miejskim ról dramatycznych, współpracuje od 2008 roku akordeonistą Pawłem A. Nowakiem, koncertując w całym kraju i wydając płyty: „Piaf po polsku”, „Tango” i „W czasie deszczu dzieci się nudzą”.

Daria Zaradkiewicz – wokalistka, instruktorka jogi i kobieta biznesu. Laureatka „Szansy na Sukces” oraz licznych festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych. Muzykę ma w sercu od dziecka, śpiewa w kilku językach, komponuje, pisze teksty i zaraża pozytywną energią. Koncertuje z Pawłem A. Nowakiem w projekcie L’aperitif oraz z Wojciechem Hornym.

Paweł A. Nowak – akordeonista, bandoneonista, kompozytor, pedagog i kolekcjoner akordeonów. Współtwórca pierwszego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie. Właściciel liczącej ponad 330 sztuk kolekcji akordeonów i harmonii. Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Specjalizuje się w argentyńskim tangu, francuskim musette oraz jazzie. Nagrał 20 płyt. Koncertuje solo, z orkiestrami oraz jako członek Cuarteto Re!Tango, Klezmoret, L’Aperitif, Aerophonic oraz Piaf po polsku. Prywatnie miłośnik kolei oraz smakosz kuchni włoskiej i chińskiej.

________________________________________________________________

Orkiestrę Kameralną Progress tworzą młodzi, ambitni kameraliści, prowadzeni przez jej założyciela, dyrygenta Szymona Morusa. Dynamicznie rozwijający się zespół regularnie koncertuje, zaskakując słuchaczy intrygującymi interpretacjami. Orkiestra nagrała 8 płyt CD; debiutancki album spotkał się z bardzo pochlebną recenzją Maestro Krzysztofa Pendereckiego.

Od działań edukacyjnych skierowanych do najmłodszego odbiorcy (Karnawał zwierząt – czyta Krystyna Czubówna), autorskich cyklów koncertowych (Zasłuchanie, Kontrasty) – przez krajowe festiwale (Mozartiana, Gdynia Classica Nova), po międzynarodowe prezentacje koncertowe – Progress nieustannie dąży do doskonałości artystycznej, stwarzając przestrzeń do innowacyjnych działań. Energię zespołu potęguje połączenie solistycznej niezależności oraz homogenicznego orkiestrowego brzmienia – które wzajemnie się przenikając – tworzą jedność. Wartością dodaną jest również nieustanne dążenie do artystycznych fuzji. Progresywną cechą działającego od 2009 roku kolektywu jest jednoczenie wykonawców o szerokich perspektywach artystycznych. Niepowtarzalna mozaika kreacji, którą współtworzą – definiuje indywidualne brzmienie orkiestry. Z zespołem w roli solistów występowali między innymi światowej sławy klarnecista Pierre Génisson, słynny skrzypek, ostatni uczeń Davida Oistracha – Michael Vaiman, czy też solistka Metropolitan Opera w Nowym Yorku – Miroslava Yordanova.

Zespół specjalizuje się w wykonywaniu muzyki współczesnej, dokonując licznych prawykonań dzieł polskich kompozytorów młodego pokolenia m.in.: Michała Dobrzyńskiego, Pawła Kwapińskiego, Anny Rocławskiej-Musiałczyk, Karola Nepelskiego, Agnieszki Stulgińskiej czy Macieja Zakrzewskiego. Artystyczne inspiracje orkiestry, sięgające również jazzu i muzyki rozrywkowej doprowadziły do współpracy z Leszkiem Możdżerem (Wielkie piękno), Krystyną Stańko (Ladies Jazz Festival), Grzegorzem Markowskim, Patrycją Markowską, Krzysztofem Zalewskim, Darią Zawiałow oraz Irkiem Wojtczakiem (Olivia Stars) czy Leszkiem Kułakowskim (płyta Love songs). Orkiestra wystąpiła również w programie pierwszym Telewizji Polskiej, prezentując widowiska słowno-muzyczne transmitowane na żywo (Szukamy stajenki do tekstów Jacka Kaczmarskiego, oraz Solidarność to znaczy jeden i drugi), a także w Polsacie (Festiwal Top Trendy) czy TVN (Sopot Festival).

Od początku swojej działalności zespół związany jest z Tczewem, współtworząc i wzbogacając kulturalny krajobraz tego miasta. Od 2013 roku Orkiestra Kameralna Progress działa pod patronatem Pomorskiego Stowarzyszenia Musica Giovane, którego celem jest współpraca z instytucjami kultury, zespołami i indywidualnymi artystami w celu tworzenia wspólnych przedsięwzięć łączących muzykę z poezją, teatrem i obrazem.

Repertuar:

8 lutego

POD NIEBEM PARYŻA

Sala Główna Godzina 19:00
89 zł
8 lutego
godz. 19:00
Bilety:
89 zł normalny (z Kartą Mieszkańca 79 zł)
79 zł ulgowy (z Kartą Mieszkańca 69 zł)