A
a

Koncerty

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA – Piosenki Marka Grechuty

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór z piosenkami Grechuty w wykonaniu fantastycznych wokalistów!

Wieczór z piosenkami Marka Grechuty
Marta Burdynowicz i Marcin Januszkiewicza z towarzyszeniem muzyków z Filharmonii Zielonogórskiej.

Marta Burdynowicz – wokal
Marcin Januszkiewicz – wokal
Jakub Kotowski – skrzypce
Mateusz Makuch – skrzypce
Magda Jabłońska-Zembik – kontrabas
Katarzyna Neugebauer – fortepian

Poeta, piosenkarz i kompozytor. Malarz. Twórca nietuzinkowy, kojarzony z niepodrabialną jakością wykonawczą. Artysta wysokiej klasy charakteryzujący się wyjątkową delikatnością i przenikliwą mądrością. Zawsze elegancki, subtelny, nieśmiały, jakby lekko wycofany. Swoją szlachetnością zapisał się w pamięci publiczności, która pokochała go całym sercem.

Jego słowa i melodie towarzyszą słuchaczom od lat będąc inspiracją dla kolejnych pokoleń artystów. Interpretował zarówno teksty znanych poetów (choćby Stanisława Ignacego Witkiewicza, Bolesława Leśmiana, Ryszarda Krynickiego czy Tadeusza Nowaka) jak i kreował własne, autorskie kompozycje. Inspirował się nowoczesnym jazzem, w charakterystyczny dla siebie sposób łącząc go z rockiem progresywnym i muzyką klasyczną.

W repertuarze piosenek Marka Grechuty wystąpi dla Państwa duet wokalistów: Marta Burdynowicz i Marcin Januszkiewicz. Towarzyszyć im będą muzycy Filharmonii Zielonogórskiej: Jakub Kotowski – skrzypce, Mateusz Makuch – skrzypce, Magda Jabłońska-Zembik – kontrabas.

 

Koncert odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 19:00

Repertuar:

26 kwietnia

69 zł
19:00
Główna
Cena: 69 zł
Bilet z Kartą Mieszkańca - 59 zł