A
a

Edukacja

Kurs tanga argentyńskiego

Wejherowskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza osoby od 16 roku życia do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie Tanga argentyńskiego, który odbywać się będzie w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie w okresie 12.07 do 15.08.2022!

Kurs Tanga argentyńskiego organizowany jest w ramach zbliżającego się wydarzenie Retro Wejherowo Potańcówki Miejskiej 15.08.2022 r.

Uczestnicy pod okiem Instruktora tańca nauczą się podstawowych kroków tanga argentyńskiego, aby móc to wykorzystać m.in. podczas Potańcówki Miejskiej w Wejherowie (nawiązanie do okresu międzywojnia).

Miejsce spotkań: Filharmonia Kaszubska/Wejherowskie Centrum Kultury ul. Sobieskiego 255, Wejherowo (sala choreograficzna).

Harmonogram spotkań:

– Kurs tańca (9 spotkań) – w godzinach 19:00-20:30

I spotkanie 12.07.2022 r.

II spotkanie 14.07.2022 r.

III spotkanie 19.07.2022 r.

IV spotkanie 21.07.2022 r.

V spotkanie 26.07.2022 r.

VI spotkanie 28.07.2022 r

VII spotkanie 02.08.2022 r.

VIII spotkanie 04.08.2022 r.

IX spotkanie 09.08.2022 r.

– Pokaz i wprowadzenie do Retro Wejherowo – Potańcówki Miejskiej – na Placu Jakuba Wejhera

15.08.2022 r. – czas trwania 1 godzina około godz. 16:00

Bardzo prosimy, aby uczestnicy kursu podczas pokazu w ramach Potańcówki Miejskiej – Retro Wejherowo zaprezentowali się w strojach inspirowanych okresem międzywojnia.

 

Kilka słów o prowadzących:

Nauczyciel Damian Thompson. Asystujący Marcin i Beata Darkowicz.

Szkoła w której uczą to Boso Dance Sopot

Damian Thompson od 15 lat zajmuje się tangiem argentyńskim, zawodowo prowadząc zajęcia, warsztaty i pokazy na całym świecie m.in. Europie, Azji, Australii, USA i Kanadzie. Dzięki wyjątkowej technice łączącej różne style tanga, pasji do tańca i unikalnemu sposobowi nauczania zyskał międzynarodowa popularność i uznanie, przez co zwykle w miejsca, które już odwiedził, zapraszany jest często ponownie.

Styl nauczania Damiana bazuje na nauczaniu opracowanych przez niego spójnych, podstawowych zasad funkcjonujących w tangu argentyńskim.  Umożliwia to osobom uczęszczającym na jego zajęcia szybko zrozumieć istotę tanga jako tańca opartego na improwizacji, a w efekcie także tworzyć własne kombinacje i sekwencje pozwalające dowolnie interpretować muzykę oraz czerpać radość z tańca.

Zajęcia Damiana są inspirujące, pełne pozytywnej energii i przystosowane do różnych poziomów uczestników biorących udział w warsztatach.

 

Rekrutacja

Uwaga! Prosimy, aby osoby, chcące wziąć udział w kursie zgłaszały się w parach tanecznych.

Parę taneczną chcącą wziąć udziału w kursie można zgłosić poprzez:

– wypełnienie formularza zgłoszeniowego online znajdującego się pod linkiem:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSejvoDCcvFULNBTjTxKBOamvUeGlXRWasiPkKsmwBKHv_bgfw/viewform?usp=sf_link

lub

–  przesłanie na adres projekty@wck.org.pl skanu wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego, który znajduje się w załączeniu.

Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc przesłanie/dostarczenie formularza nie jest jednoznaczne z przyjęciem na zajęcia.

UWAGA! Obowiązek uczestniczenia we wszystkich zajęciach!

 

Potwierdzenie zakwalifikowania się na kurs przesłane zostanie drogą mailową z adresu: projekty@wck.org.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 58 672 27 75 wew. 73, e-mail: projekty@wck.org.pl