A
a

Koncerty

Halina Frąckowiak | Koncert jubileuszowy z okazji…

Zapraszamy na koncert z okazji 60-lecia na scenie Haliny Frąckowiak!

Halina Frąckowiak – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, dziennikarka, psycholog, należy do najbardziej lubianych i cenionych gwiazd polskiej piosenki. Jej kariera trwa nieprzerwanie od 50 lat. Artystka ciągle zdobywa nowych fanów starszego i młodego pokolenia słuchaczy.

Twórczość Haliny Frąckowiak wywodzi się z nurtu muzyki rockowej i temu jest wierna od lat. Nie znaczy to jednak, że ogranicza się tylko do tego stylu! Jej wszechstronne zainteresowania muzyczne pozwoliły na twórcze szukanie nowych środków wyrazu w piosence „środka”, muzyce soulowej, poezji śpiewanej (płyta „Ogród Luizy” do poezji K. Wierzyńskiego) i religijnej (wydana w 2009 roku płyta „Kolędy, litanie) oraz specjalny projekt na Beatyfikacje JANA PAWŁA II pt. Pieśni dla Jana Pawła II.

Nagrała ponad 20 płyt (w tym 4 złote), wiele recitali telewizyjnych i spektakli muzycznych, jak: „Na szkle malowane”, „Zagrajcie nam dzisiaj wszystkie srebrne dzwony”, „Kolęda nocka”. Prowadziła swoje autorskie programy w telewizji, a jej koncerty mogła oglądać widownia w całej Europie, Australii i USA, m.in.: z zespołami Perfekt, Spisek, SBB czy orkiestrą Adama Sztaby.

Współpracowała z najlepszymi autorami piosenek (Młynarski, Kofta, Geartner, Trzciński, Wołek, Kukulski), nagrywając tak wielkie przeboje jak: „Napisz proszę”, „Za mną nie oglądaj się”(z Grupą ABC), „Brzegi łagodne”, „Pieśń Geiry”(z zespołem SBB). Wylansowała także swoje kompozycje: „Idę dalej”, „Bawimy się w życie”, „Julio nie bądź zła”.

Cała Polska nuciła z nią „Bądź gotowy dziś do drogi”, „Papierowy księżyc”, „Mały Elf” czy „Serca gwiazd”, a jej piosenka „Panna pszeniczna” należała do ulubionych utworów papieża Jana Pawła II, który zaprosił ją do występu w Watykanie.

Od ponad roku Halina Frąckowiak obchodzi 50-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji ukazał się 3-płytowy, przekrojowy album „50 piosenek na 50-lecie”, wydany przez Polskie Nagrania, jubileuszowe recitale z własnym zespołem, występ z mini recitalem na Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2013.

Ciągle młoda, twórcza, otwarta na nowe trendy muzyczne!

Dyrektor Artystyczny Kanonizacji Jana Pawła II (wyjątkowy koncert TVP 1 Kolory Miłosierdzia w Krakowie na Błoniach Łagiewnickich).

Współpraca z wieloma młodymi artystami min. LUC, Grzegorz Urban, Mariusz Patyra i wielu innych.

Mistrz Mowy Polskiej, odznaczona przez Prezydenta Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymała Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Aktualnie nagrała z swoim zespołem, pod kierownictwem muzycznym Tomasza Filipczaka, nowe aranżacje do największych hitów, takich jak: Papierowy Księżyc, Bądź Gotowy, Napisz Proszę, Dancing Queen czy Tin Pan Ally .

W 2023 roku otrzymała Platynową Płytę za całokształt osiągnieć artystycznych na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Repertuar:

29 sierpnia

100 zł
29 sierpnia
g. 19:00
BILETY:
100 zł
80 zł z kartą mieszkańca