YouTube

Teatr „Prawie Lucki”

Teatr „Prawie Lucki” powstał w 1998 r. w najstarszym wejherowskim Liceum „Sobieskiego”, gdzie kontynuuje tradycje teatralne zapoczątkowane przez prof. Adama Luterka. Nazwa zespołu pochodzi od najbardziej utytułowanego członka zespołu – Lucjana Romanka, a ze każdy z aktorów był „prawie” jak Lucjan, więc wszyscy są "prawie Luckowaci".

Grupa rekrutuje się z uczniów liceum i jego absolwentów, których łączy wspólna pasja i miłość do T. Różewicza. Pod kierunkiem swego opiekuna Edyty Łysakowskiej-Sobiczewskiej tworzą własne projekty, scenariusze, propagują polską dramaturgię. Często biorą udział w przeglądach teatralnych i recytatorskich, uświetniają uroczystości powiatowe i miejskie, występują tam, gdzie chcą być albo, gdzie zostają zaproszeni. Na swoim koncie mają szereg nagród w kategorii teatr, monodram i recytacja, na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim (możemy się pochwalić prawie setką nagród!).

Od 2005 roku działają także na scenie Wejherowskiego Centrum Kultury, które wspomaga działania teatralne zespołu, oraz wspólnie organizują Ogólnopolskie Przeglądy Małych Form Teatralnych im. A.Luterka (OPMFT „Luterek”), Konferencje Literackie i Wiosenne Spotkania z Teatrem.

Wszystkich łączy miłość do teatru, dlatego często uczestniczą w różnych imprezach kulturalnych organizowanych przez trójmiejskie teatry, zapraszają do siebie aktorów, którzy zapoznają ich z arkanami sztuki aktorskiej (gościli m.in. A. Dymną, G. Gzyla, F. Staniewskiego, K. Balińskiego, Zespół Teatru Alternatywnego „Wicza” z Torunia), organizują akcje charytatywne, aukcje prac plastycznych, spotkania z poezją.

Nie chcą być tylko biernymi odbiorcami sztuk teatralnych. Lubią tworzyć swoje światy i pokazywać otaczającą rzeczywistość widzianą oczyma współczesnych poetów, z tego powodu najczęściej sięgają po poezję Tadeusza Różewicza.

Kontakt: tel. 785 116 842, esobi@op.pl (Edyta Łysakowska-Sobiczewska)
Zapraszamy na stronę: http://www.liceum1.wejher.pl/imprezy/opmft/

Kalendarz repertuaru

Marzec 2018
P W Ś C P S N
26272801020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101

Newsletter

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ