YouTube

Nad dachami Paryża / Da Capo al Fine / Puck

  • Start: 2018-02-21 18:00
  • Miejscowość: Wejherowo
  • Miejsce: Sala Główna
  • Adres: Sobieskiego 255
  • Bilety: 20 zł uczniowskie; 25 zł ulgowe; 29 normalne

Cztery Pory Roku to Impreza artystyczna, która powstała parę lat temu przy współudziale ówczesnego Puckiego Towarzystwa Kultury. Był to cykl jesiennych imprez o charakterze taneczno – poetycko – wokalnym . Jesień to u nas czas, w którym po letnim szaleństwie nadchodzi jesienna nostalgia. Pragniemy wspólną imprezą rozjaśnić jesienne wieczory.

„Nad dachami Paryża” jest programem rozmieszczonym w różnych miejscach obiektu – od parteru, przez schody, dach, na Sali widowiskowej kończąc. Każde miejsce to inny kawałek Paryża z jego zapachem, kuchnią, kulturą i muzyką. Żywa muzyka – akordeon doda programowi autentyczności i magii zamkniętej w dźwiękach. Program składa się z 4 części:

I – PETIT DÉJEUNER - ŚNIADANIE NAD SEKWANĄ

Tu wykorzystujemy parter ze schodami, który jest zaaranżowany w klimacie paryskich uliczek. Ludzie siedzą przy małych stoliczkach ( kawiarenki) kosztując francuskie smakołyki i popijając kawę, soki itp. W powietrzu unosi się zapach bagietek i croissantów. Pomiędzy występami tancerzy i wokalistów gra akordeon żywą, francuską muzykę i rozmawiamy o Francji – widz jest jednocześnie twórcą spektaklu.
Po części 1 widzowie podążają za wokalistą .

II – APERITIF POD WIEŻĄ EIFFLA

Na szczycie schodów znajduje się baner z wieżą Eiffla – widzowie przystają słuchając 2 piosenek. Następnie Kustosz – pani Helena Renusz, zaprasza widzów do Luvru.

III – REPAS DU MIDI – OBIAD W LUVRZE

Luvr to sala zaaranżowana na muzeum. 7 najsłynniejszych obrazów stworzonych z żywych postaci umieszczonych za kotarą, która odsłania 2 mimów. O każdym obrazie krótka historia – na czas oglądania. Widz przemieszcza się jak w muzeum oglądając dzieła. W tle muzyka francuskich kompozytorów. Podczas ostatniego obrazu Tancerki wychodzą z ram i tańcząc prowadzą ludzi na dach, na którym para tancerzy prezentuje walc „ Nad dachami Paryża”. Teraz konferansjer wybiega i sprowadza ludzi do Sali widowiskowej – Moulin Rouge.

IV – REPAS DU SOIR – KOLACJA W MOULIN ROUGE

Widz siada i oddaje się gorącemu klimatowi kabaretu. W trakcie koncertu – szampan na ostudzenie emocji. Całość kończy oczywiście kankan.

Program „ Nad dachami Paryża” otrzymał w roku 2017 nagrodę Dziennika Bałtyckiego Osobowość Roku Powiatu Puckiego w Kategorii Kultura. To widowisko wykraczające poza dotychczasowe ramy przedstawień. Widz jest integralną częścią spektaklu. Podróżuje wraz z artystami po muzycznym Paryżu.

Kalendarz repertuaru

Luty 2018
P W Ś C P S N
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272801020304

Newsletter

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ