YouTube

O nas

Wejherowskie Centrum Kultury to organizacja, której działalność najlepiej określa słowo wielofunkcyjność. Została powołana we wrześniu 1990 roku i od tego czasu realizuje misję popularyzacji kultury i edukacji artystycznej poprzez liczne sekcje, grupy artystyczne, warsztaty oraz amatorski ruch różnych dziedzin sztuki. W budynku odbywają się zajęcia taneczne, plastyczne, muzyczne, wokalne, teatralne, fotograficzne i sportowe, a także z zakresu ceramiki, animacji filmowej i robotyki. W efekcie powstają samodzielne produkcje, pokazy i koncerty, na które bilety rozchodzą się w mgnieniu oka.

Wejherowskie Centrum Kultury realizuje własne przedsięwzięcia artystyczne i prowadzi działalność impresaryjną zapraszając na swoją scenę filharmonie, teatry, kabarety, zespoły muzyczne, opery i grupy choreograficzne. Natomiast w galerii regularnie prezentowane są wystawy artystów z całej Polski.

Filharmonia Kaszubska, będąca siedzibą Wejherowskiego Centrum Kultury, wyposażona jest w Salę Główną z widownią, na której w wygodnych fotelach zasiąść mogą 374 osoby. To właśnie tu odbywa się większość wydarzeń z repertuaru instytucji. Sala Główna spełnia również funkcję Sali kinowej. Projekcje odbywają się także w Sali Kameralnej, w której filmy oglądać może 46 osób jednocześnie. Oprócz szeregu doskonale wyposażonych pracowni artystycznych, Filharmonia dysponuje również profesjonalnym studiem nagrań, w którym artyści tworzą swoje albumy.

Współczesna siedziba Wejherowskiego Centrum Kultury, oddana do użytku w 2013 roku, to nowoczesny obiekt o powierzchni ponad 6,5 tys. m2. Budynek przyciąga swą architekturą łodzi wpływającej lekko w morską toń w formie szklanej bryły. Na pokładzie usytuowanym na dachu budynku znajduje się taras widokowy chętnie odwiedzany przez mieszkańców i turystów w sezonie letnim. We foyer Filharmonii gości wita fontanna, a wokół gmachu ustawiono rzeźby przedstawiające dziedziny sztuki, którymi zajmuje się Wejherowskie Centrum Kultury.

Wejherowskie Centrum Kultury pełni również rolę organizatora festiwali i dużych imprez, także o charakterze masowym. Współpracuje i współtworzy projekty artystyczne wespół z organizacjami pozarządowymi i grupami nieformalnymi.

Działalność

Wejherowskie Centrum Kultury zostało powołane uchwałą Rady Miasta 4 września 1990 r. na bazie byłego Miejskiego Domu Kultury z nową lokalizacją przy ul. Sobieskiego 255. Od tego czasu zakres naszej działalności jest dostosowywany do potrzeb społeczeństwa miasta i regionu. Od 1 lipca 2000 r. jesteśmy Samorządową Instytucją Kultury posiadającą osobowość prawną.

W związku z naszą rozległą działalnością, pojawiła się potrzeba budowy nowego obiektu. Władze miasta podjęły stosowną decyzję i w 2010 roku rozpoczęła się długo oczekiwana przez mieszkańców budowa nowego centrum kultury. Powstała baza, która pozwala na rozwinięcie wcześniejszych bogatych i wielokierunkowych działań Centrum z zakresu animacji, edukacji artystycznej i kulturalnej. Przyczynia się to do znaczącego podniesienia jakości i rozszerzenia oferty działań rozwijających zdolności, umiejętności i zainteresowania oraz zaspakajających potrzeby kulturalne i edukacyjne mieszkańców miasta Wejherowa i regionu, a w szczególności pielęgnacji tradycji kultury kaszubskiej z uwzględnieniem lokalnych, regionalnych oraz transgranicznych wpływów kulturowych, wraz z upowszechnianiem i promocją tej kultury w kraju i za granicą, a także propagowanie dorobku kultury i sztuki europejskiej.

Usługi

Scena:

 • 6 x 8 x 7 m z zadaszeniem (wysokość podstawy - 1 m), aluminiowa, wciągarki ręczne, kotary 2 x bok, 1 x tył
 • 3 x 6 x 4 m z zadaszeniem (wysokość podstawy - 75 cm), stalowa

Nagłośnienie:

 • konferencyjne
 • plenerowe (2 KW na stronę - ODEO Elektrovoice)

Oświetlenie:

 • białe 1500 W (halogeny)
 • PAR 64 na statywach (4 KW)

Inne:

 • Wybieg na pokazy mody - 4 moduły o wymiarach 1,5 x 3 m

Usługi wystawiennicze:

 • udostępniamy sztalugi, gabloty filatelistyczne, antyramy, plexi

Inne:

 • Usługi plastyczne: projektowanie i realizacja reklam
 • Biuro ogłoszeń: 2 tablice informacyjne (dworzec + WCK)

Reklama na słupach ogłoszeniowych:

 • posiadamy wyłączność na plakatowanie na 42 słupach w Wejherowie
 • dysponujemy bazą danych o zespołach

Organizacja imprez zleconych:

 • na bazie WCK lub w dowolnym miejscu
 • Festyny, koncerty, spotkania, konferencje, sympozja, uroczystości rocznicowe, imprezy okolicznościowe
 • Możliwość wynajęcia amfiteatru na 3000 osób ze sceną

Kalendarz repertuaru

Luty 2018
P W Ś C P S N
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272801020304

Newsletter

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ