YouTube

Don Kichote ● Imperial Lviv Ballet / Lwów

kup 19.04.2018 - 19:00 Główna

  • Start: 2018-04-19 19:00
  • Miejscowość: Wejherowo
  • Miejsce: Sala Główna
  • Adres: Sobieskiego 255
  • Bilety: Rząd: VIII-XV 49 zł uczniowskie; 69 zł ulgowe; 79 zł normalne, Rzad: I-VII 49 zł uczniowskie; 89 zł ulgowe; 99 zł normalne

'DON KICHOTE' to znana i lubiana historia pełna dobrego humoru i dowcipu z przewodnim wątkiem miłosnym i widowiskiem na najwyższym światowym poziomie artystycznym w wykonaniu Narodowego Baletu Ukrainy IMPERIAL LVIV BALLET. Spektakl stanowi najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Słynny balet wg powieści Mquela de Cervantesa przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki. To opowieść niespełnionej miłości, romantycznej walce dobra ze złem nasyconej poetycką fantastyką, która bawi i wzrusza widzów na całym świecie. Naczytawszy się romansów o rycerzach i rycerskości, Don Kichot postanawia wyruszyć w podróż, aby dokonywać wielkich czynów przynoszących mu chwałę. Na swojego giermka wybiera wiernego Sancho Panzę, człowieka o trzeźwym usposobieniu bez skłonności do marzycielstwa...

DON KICHOT - balet w 3 aktach

L.Minkus
libretto: M.Petipa

Prolog
Kitri i Basilio chowają się w tawernie, gdzie wszyscy bawią się i tańczą. Wchodzą Lorenzo, Gamache, Don Kichot i Sancho Pansa. Oberżysta natychmiast próbuje zmusić córkę do małżeństwa z Gamachem. Basilio, uprzednio umówiwszy się z Kitri, pozoruje scenę samobójstwa. Dziewczyna "płacze" nad ciałem ukochanego. Don Kichot w szlachetnym oburzeniu grozi rozeźlonemu Lorenzo bronią i zmusza go, by zgodził się na małżeństwo córki z "umierającym" Basiliem. Oberżysta udziela błogosławieństwa zakochanym. Teraz Basilio już może "ożyć".

Akt 1

Na skraju lasu obok wiatraków rozstawił się obóz cygański. Docierają do niego zmęczeni Don Kichot i Sancho Pansa. Stary Cygan przekonuje rycerza, że ten znajduje się w zaczarowanym zamku i zachęca go, by obejrzał wystawę. Podczas opowieści młodej Cyganki o swej nieszczęśliwej miłości Don Kichot wzrusza się i pragnie ją obronić. Zobaczywszy wiatraki, bierze je za złych czarowników i rzuca się do walki.

Akt 2

Don Kichot i Sancho Pansa zjawiają się w lesie. Rycerzowi wydaje się, że las wypełniony jest potworami i olbrzymami. Zmęczenie bierze górę - zasypia. Śni się mu Dulcynea – "dama jego serca", wśród driad. Sancho Pansa biegnie do miasta po pomoc w walce z "olbrzymami" i "czarownikami" – Lorenzo i jego żonę. Pomagają Don Kichotowi i zapraszają go na wesele Kitri i Basilia.

Akt 3

Plac w Barcelonie. Trwają przygotowania do wesela. Przechodzi uroczysta procesja. Rodzice udzielają błogosławieństwa młodym.
Don Kichot łączy ich ręce. Wszyscy się bawią. A Don Kichot? On już przygotowuje się na nowe przygody. Ktoś musi dokonywać bohaterskich czynów.

Kalendarz repertuaru

Marzec 2018
P W Ś C P S N
26272801020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101

Newsletter

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ