YouTube

Muzyczne lato

  • Start: 2017-07-09 17:00
  • Miejscowość: Wejherowo
  • Miejsce: Park im. Majkowskiego
  • Bilety: Wstęp wolny

W każdą niedzielę na Małej Scenie w Parku Miejskim o godz. 17:00 odbędą się wydarzenia skierowane do każdego. Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi wykonawcami:

20.08 Koncert - Kwartet smyczkowy Emilii Chyły

Kwartet smyczkowy Emilii Chyły - kwartet powstał w 2015 roku z inicjatywy skrzypaczki Emilii Chyła, która do współpracy zaprosiła ówczesne studentki Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku - Martynę Kopiec (II skrzypce), Weronikę Wiśniewską (altówka) oraz Małgorzatę Znarowską (wiolonczela). Kwartet jest silnie związany z trójmiejską sceną kameralną oraz ma na swoim koncie wiele koncertów na terenie województwa pomorskiego. Ten najbardziej klasyczny i utrwalony w tradycji muzycznej skład zespołu kameralnego to dla artystek punkt wyjścia do tego aby pokazać brzmienie zespołu nie tylko w klasycznych utworach. W repertuarze kwartetu oprócz muzyki poważnej, znajdują się również aranżacje współczesnych utworów rozrywkowych, standardy jazzowe, tanga oraz piosenki popowe.

W programie m.in.: Por una Cabeza, Adios nonino, Libertango, "Happy" Pharell Wiliams, Sułtan of swing, Billie Jean, Carless whispers, The Entertainer, Melodia z filmu "Polskie drogi".

27.08 Kabaret Jachimek i Tremiszewski improwizują


Wydarzenia, które już się odbyły:

02.07 Koncert Reggaeside
Zespół Reggaeside tworzy ośmioosobowy skład poruszający się głównie w klimatach reggae, rock, ska, funk. Reggaeside wystąpił w finale 9 edycji programu Must be the music, a także w Telewizji Polskiej w programie O ! Polskie Przeboje.

09.07 Koncert Fucus
„FUCUS”- jest zespołem wykonującym muzykę folkową: irlandzką, bretońską i szkocką. Jednak nie ogranicza swoich zainteresowań tylko do tego gatunku muzycznego. W bogatym repertuarze zespołu znajdują się również szanty, pieśni morskie.

16.07 Koncert Jagoda "Goda" Wojciechowska
Jagoda Wojciechowska jest młodą wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów. Śpiewa różną muzykę: od old jazzu i swingu przez rock'n'rolla do współcześnie radiowych przebojów.
Tworzy własne piosenki i wykonuje utwory w autorskich aranżacjach.W 2011r. wystąpiła w programie "Szansa na sukces", w którym została wyróżniona przez Piotra Roguckiego i cały zespół COMA. Uczestniczka 8 edycji programu "Must be the music. Tylko muzyka".

23.07 Muzikanty - Nieme Kino Objazdowe z muzyką na żywo
Namiot kinematograficzny, rodem z zaklętego lunaparku, proponujący widzom szeroki przekrój kina
światowego. Od pierwszych filmów niemych, przez horror, western, współczesne kino akcji, aż po sciencefiction – wszystkie filmy w tym objazdowym kinie mają jednak jeden mankament – nie mają dźwięku. Trzech Operatorów, grając na wszystkim, co wpadnie im w ręce, generuje na żywo nie tylko muzykę filmową, ale i dialogi, odgłosy, a nawet (od czasu do czasu) efekty specjalne.

06.08 Animacje dla dzieci Miasteczko zabaw niezwykłych

06.08 Spektakl Teatr Lalki Tęcza „Tomcio Paluch”

„Tomcio Paluch” to sztuka wykorzystująca klasyczne wątki baśniowe. W przedstawieniu, które ma charakter zabawy w teatr, żywy plan barwnie przeplata się z lalkowymi bohaterami. Jak w każdej baśni, tak i tutaj pojawia się problem dobra i zła oraz kary, jaka spotyka złoczyńcę. Dzielny Tomcio Paluch, który wspólnie z dziećmi przywraca Śpiącą Królewnę do życia, a następnie ratuje ją z niewoli Zbója Madeja zyskuje sympatię widowni.
Widowisko barwne, żywe i pełne zaskakujących niespodzianek sprawia, że dziecko angażuje się emocjonalnie i razem z bohaterami przeżywa baśniowe przygody. Przedstawienie wychowuje przez zabawę.

Spektakl trwa 50 minut bez przerwy i przeznaczony jest dla Widzów od lat 3.

13.08 Warsztaty bębniarskie prowadzone przez zespół Foliba.
13.08 Koncert Foliba

FOLIBA - Koncert promujący album 'TAN'


Zespół Foliba
to grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu Afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała. Energetyczne rytmy w klimacie podzwrotnikowym. Niecodzienne w naszych szerokościach geograficznych instrumentarium obejmuje m.in. : djembe (dżembe), dundun'y, tamę, balafon, korę, shekere. Te, z pozoru proste instrumenty urzekają bogactwem możliwości i pięknym, naturalnym brzmieniem. Zespół koncertuje już 10 lat i ma w swoim bagażu niemało doświadczeń. Fascynacja afrykańską muzyką i tańcem prowadzi co poniektórych jego członków aż do źródeł na Czarnym Lądzie. Bywa też, że Afryka odwiedza Folibę, która gości czasami na swoim pokładzie znakomitych muzyków z Wybrzeża Kości Słoniowej, Burkina Faso, Senegalu, Gwinei i Gambi.

Podróż trwa!
Uwaga! Foliba podnosi temperaturę otoczenia o średnio 15'C!

Zespół Foliba powstał w 2005 roku z inicjatywy Łukasza Dembińskiego. Wykonuje aranżacje muzyczne inspirowane tradycyjną muzyką pochodzącą z krajów Afryki Zachodniej, które są ściśle połączone z niezwykle energicznym i żywiołowym tańcem. W jego skład wchodzi pięć osób, pasjonatów kultury Afryki Zachodniej oraz muzyki perkusyjnej. Członkowie zespołu podróżują do krajów takich jak: Gwinea, Mali, Burkina Faso, Senegal, Gambia by uczyć się gry na tradycyjnych instrumentach oraz tańca, u źródeł od najlepszych muzyków i tancerzy. Jednocześnie prowadzą liczne warsztaty bębniarskie i taneczne w Polsce i za granicą .
Zespół regularnie koncertuje, ma za sobą ponad 300 występów w Polsce i za granicą. Wystąpił na wielu scenach z muzykami i tancerzami rodem z Afryki, takimi jak: Tahirou Djembe Ouedraogo (Burkina Faso), Thomas Guei (Wybrzeże Kości Słoniowej), Bouba Kuyateh (Gambia), Adama Dembele (Wybrzeże Kości Słoniowej), Seckou Keita (Senegal), Landing Mane (Senegal), Bouba Diakite (Gwinea) , Andy Camara (Gwinea), Ablaye Badji (Senegal).

Kalendarz repertuaru

Sierpień 2017
P W Ś C P S N
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203

Newsletter

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ